Praca przy pieleniu truskawek. Jakie stawki?

Autor: www.sadyogrody.pl 13 maja 2022 14:54

Praca przy pieleniu truskawek. Jakie stawki? Ile trzeba zapłacić za pielenie truskawek?/ fot. shutterstock

Zbliża się sezon na truskawkę gruntową. Na plantacjach wykonywane są zabiegi agrotechniczne i pielęgnacyjne. Jak obecnie wygląda sytuacja z pracownikami i ile trzeba zapłacić za pielenie?

Sezon truskawkowy coraz bliżej. Z dnia na dzień rośnie zapotrzebowanie na pracowników do prac pielęgnacyjnych w uprawie owoców jagodowych. Na forach internetowych trwają dyskusje na temat proponowanych stawek za pielenie i dostępności osób do pracy. 

Zobacz: Truskawki 2022: Jak zmieniają się ceny w hurcie?

Pielenie truskawek 2022- jakie stawki?

Plantatorzy w pewnych kwestiach pozostają tradycjonalistami, zwłaszcza ci którzy uprawiają truskawki na mniejszych areałach.  Większość decyduje się na ręczne   usuwanie chwastów. Jednak w branży ogrodniczej mocno odczuwalny jest niedobór pracowników. Ten sezon martwi plantatorów szczególnie. W wyniku wojny w Ukrainie, ilość pracowników będzie zdecydowanie mniejsza niż w poprzednich sezonach.

Ile obecnie trzeba zapłacić za godzinę przy pieleniu truskawek, bądź innych pracach pielęgnacyjnych, przy zakwaterowaniu i wyżywieniu?

- Mazowieckie 13 zł na godzinę - pisze Pani Renata.

- Lubelskie 15 zł , przywóz i odwóz - podaje Pani Ela.

- My także 13 zł. Darmowe mieszkanie + media - pisze Pani Aneta.

- Płacę 20 zł tylko przyjazd swoim autem, bez wyżywienia itp. - informuje Pan Mariusz.

Stawki nie uległy dużej zmianie w porównaniu do zeszłego roku. W sezonie 2021 pod koniec kwietnia za tego typu prace oferowano od 12 do 15 zł za godzinę. Stawki oczywiście różnią się w zależności od regionu kraju i  dostępności pracowników.

Czytaj także: Jakie stawki za zbiór truskawek w tym sezonie?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI