×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jabłek ubywa ale ceny są nadal rozczarowujące

Autor: agf.nl 27 stycznia 2023 11:30

Jabłek ubywa ale ceny są nadal rozczarowujące Jabłek ubywa ale ceny są nadal rozczarowujące/ fot.shutterstock.com

Z powodu eksplozji kosztów cała profesjonalna branża sadownicza nad Jeziorem Bodeńskim stoi pod ścianą- mówi sadownik i właściciel firmy handlującej jabłkami z Meckenbeuren nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech.

Ceny jabłek nadal są za niskie wobec wysokich kosztów

Według założeń zapasy jabłek Gala wyczerpią się z końcem kwietnia. To samo dotyczy popularnego Elstara, którego sezon sprzedaży zakończy się, według aktualnych informacji, najpóźniej w czerwcu. Jednak istotnym problemem są niskie ceny oferowane za jabłka, które nie są współmierne wobec rosnących kosztów produkcji sadowników z Niemiec.

- Moim zdaniem zapasy maleją w zadowalający sposób, z drugiej strony poziom cen jest nadal raczej rozczarowujący, zwłaszcza w obliczu gwałtownie rosnących kosztów uprawy - mówi Andreas Blaser, dyrektor zarządzający firmy z Meckenbeuren nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech.

 

 - Z powodu eksplozji kosztów cała profesjonalna branża sadownicza nad Jeziorem Bodeńskim stoi pod ścianą. Nasze gospodarstwa sadownicze i firmy stoją w obliczu wzrostu kosztów średnio o 25-30 procent. W przypadku jabłek pożądany jest wzrost cen, który przynajmniej pokrywałby koszty, ale w tej chwili trudno jest znaleźć odpowiednie ceny dla plantatorów- dodaje Blaster.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI