Huelva: Produkcja truskawek wyższa niż przed rokiem

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 24 czerwca 2021 16:24

Huelva: Produkcja truskawek wyższa niż przed rokiem Freshuelva szacuje, że produkcja truskawek wzrosła w tym sezonie o 8%/ fot. unsplash

Stowarzyszenie Producentów i Eksporterów Truskawki z hiszpańskiej Huelvy (Freshuelva) przewiduje, że wielkość produkcji truskawek  może być o 8% wyższa niż w poprzedniej kampanii, wynosząc blisko 250 000 ton.

Rafael Dominguez, kierownik Freshuelvy podkreślił, że pod względem marketingowym miesiące kwiecień i maj były powyżej perspektyw zeszłego roku, ponieważ mrozy w Europie sprzyjały truskawkom z Huelvy, opóźniając produkcję w niektórych krajach, takich jak Niemcy czy Wielka Brytania.

Eksport truskawek z Huelvy

Ta sytuacja przedłużyła kampanię w Huelvie, co zaowocowało wyższym tonażem i większym eksportem. - Niemcy są pierwszym krajem, do którego trafiają truskawki z Huelvy, a nasz produkt eksportowaliśmy tam od dłuższego czasu z powodu opóźnień w ich produkcji – podkreślił.

Ceny truskawek w kwietniu były powyżej średniej, a ceny w maju były do ​​'przyjęcia'. W rezultacie, oczekuje się, że bilans z tegorocznej kampanii będzie dodatni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI