Huelva: Mniejsza produkcja truskawek z powodu niestabilnej pogody

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 10 marca 2021 11:17

Huelva: Mniejsza produkcja truskawek z powodu niestabilnej pogody Kampania jagodowa nie przebiega dobrze w prowincji Huelva/ fot. unsplash

Kampania jagodowa nie przebiega dobrze w prowincji Huelva. Produkcja truskawek spada poniżej 50% w porównaniu do poprzednich kampanii - podaje Freshplaza.

Chociaż w grudniu 2020 roku dane produkcyjne były dobre jak na ten okres sezonu, nadejście burzy Filomena i ekstremalnie niskie temperatury, które przyniosła, spowodowały opóźnienie wegetatywnego wzrostu rośliny i wpłynęły na kwitnienie. Spowodowało to, że produkcja była niższa niż uzyskana w tym samym czasie w poprzednich kampaniach.

Co więcej, po burzy Filomena było wiele dni z niestabilną pogodą i kilkoma godzinami nasłonecznienia. W rezultacie, mimo że jakość produkcji jest bardzo dobra, wolumeny są mniejsze, ponieważ pogoda nie pozwala osiągnąć pełnej wydajności.

Ten ciąg wydarzeń negatywnie wpływa na kampanię. Dane dotyczące produkcji spadły znacznie poniżej tych z poprzednich kampanii (-50%) - informuje Freshplaza.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI