×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Huelva: Kampania truskawkowa powtórzy ubiegłoroczny wynik?

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 21 kwietnia 2021 12:57

Huelva: Kampania truskawkowa powtórzy ubiegłoroczny wynik? Huelva wyprodukuje około 250 000 ton truskawek w ramach tej kampanii?/ fot. unsplash

Sektor szacuje, że Huelva wyprodukuje i wprowadzi na rynek około 250 000 ton truskawek w ramach tej kampanii; bardzo podobną ilość do produkcji z 2020 roku - podaje freshplaza.

  • Producenci z Huelva liczą na udana kampanię jagodową - chcą wprowadzić na rynek około 250 000 ton truskawek 
  • Sektor nadal zmaga się ze skutkami pandemii Covid-19 i nieprzewidywalną pogodą
  • Hiszpanie pracują nad otwarciem nowych rynków zbytu; zrealizowano już pierwsze przesyłki truskawek do Kanady

Rafael Dominguez, kierownik Freshuelva, powiedział, że uważa, że ​​kampania będzie równie skomplikowana lub  nawet bardziej niż poprzednia kampania, nie tylko ze względu na konsekwencje pandemii, ale także ze względu na pogodę. Wielkość produkcji w lutym była niższa niż w innych latach, ponieważ nie osiągnęła 50%.

Zamknięcie niektórych rynków międzynarodowych, na które tradycyjnie trafiają truskawki z Huelvy, takich jak Niemcy czy Francja z powodu ograniczeń w ostatnich tygodniach, oraz decyzja rynku włoskiego o postawieniu na lokalną konsumpcję były szkodliwe dla sektora truskawek w Huelvie. Ponadto ograniczenia w Hiszpanii skomplikowały dystrybucję owoców jagodowych i dobry handel.

Oczekuje się, że konsumpcja wróci do normy teraz, w środku sezonu, kiedy to zazwyczaj truskawki zaczynają przeżywać swój najlepszy czas. - Jednak truskawka musi również stawić czoła konkurencji ze strony owoców pestkowych, a nagłe zmiany temperatury i deszcze mogą skomplikować i uszkodzić plony - ocenia Dominguez.

Sektor czeka również, aby zobaczyć, jak rozwinie się kampania w innych krajach. Na przykład mrozy we Francji opóźniają produkcję, co może przynieść korzyści hiszpańskiemu sektorowi.

Otwarcie nowych rynków dla truskawek  z Huelva

Menedżer Freshuelva powiedział, że prowadzi rozmowy z portem Huelva w celu otwarcia nowych tras i rynków, takich jak Skandynawia czy Brazylia, gdzie rząd zaakceptował systemy zarządzania zaproponowane przez Freshuelva.

Zrealizowano już także kilka eksperymentalnych przesyłek do Kanady z pozytywnymi wynikami w tej kampanii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI