×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Huelva: Duże spadki w produkcji truskawek i borówek

Autor: FEPEX 24 marca 2023 15:04

Huelva: Duże spadki w produkcji truskawek i borówek Huelva: Duże spadki w produkcji truskawek i borówek / fot.unsplash

Huelva (Freshuelva), która reprezentuje około 95% sektora, szacuje, że w tym momencie, w połowie sezonu, produkcja truskawek jest o 30% niższa, a borówki o 25% niższa niż w ubiegłym roku.

Według Rafaela Domingueza, kierownika Freshuelva, stowarzyszenia członkowskiego stowarzyszenia FEPEX, spadki produkcji, które trudno będzie odzyskać w pozostałym czasie, są spowodowane nadmiernym wzrostem cen środków produkcji, nowymi przepisami fitosanitarnymi, a przede wszystkim spowodowanych niekorzystnymi warunkami pogodowymi i niedoborami wody.

Duże spadki w produkcji truskawek i borówek

Stowarzyszenie Producentów i Eksporterów Truskawek z Huelvy (Freshuelva), które reprezentuje około 95% sektora, szacuje, że w tym momencie, w połowie sezonu, produkcja truskawek jest o 30% niższa, a borówki o 25% niższa niż w ubiegłym roku.

Nadmierne upały w październiku wpłynęły na uprawę truskawek, zmuszając nawet do przesadzania 20% roślin, a nadmierne zimno w styczniu i lutym doprowadziło do znacznego spadku produkcji i niedoboru truskawek z upraw na rynkach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI