Huelva: areał pod uprawę malin spadł o 10%

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 13 stycznia 2021 09:00

Huelva:  areał pod uprawę malin spadł o 10% W tym sezonie areał upraw malin w Huelvie został zmniejszony o 10% w porównaniu z kampanią 2019/2020/ fot. pixabay

W tym sezonie areał upraw malin w Huelvie został zmniejszony o 10% w porównaniu z kampanią 2019/2020. To najostrzejszy spadek w przypadku wszystkich jagód w prowincji, które odnotowują globalny spadek o 1% - informuje Freshplaza.

W Huelvie kampania malinowa rozwija się bez znaczących incydentów od pierwszych tygodni września. Największe ilości owoców spodziewane są w kwietniu.

Jak informuje Freshplaza, w tym sezonie areał upraw malin został zmniejszony o 10% w porównaniu z kampanią 2019/2020. To najostrzejszy spadek w przypadku wszystkich jagód w prowincji, które odnotowują globalny spadek o 1%.

Wzrost areału odnotowano natomiast w przypadku plantacji borówek o 7,2% w stosunku do poprzedniego sezonu. Istnieje większe zróżnicowanie odmianowe, zwłaszcza wraz ze wzrostem liczby odmian wczesnych, które umożliwiają dostęp na rynki od początku roku, chociaż w mniejszych ilościach.

Perspektywy kampanii są optymistyczne, przy oczekiwanym wzroście produkcji. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI