Hiszpania: Rozpoczęły się zbiory owoców pestkowych

Autor: Związek Sadowników RP za Explumsc 30 maja 2022 12:36

Hiszpania: Rozpoczęły się zbiory owoców pestkowych Zbiór śliwek, najbardziej reprezentatywnego produktu z gamy owoców pestkowych w Badajoz, rozpocznie się w przyszłym tygodniu. / fot. shutterstock

Zbiory owoców pestkowych rozpoczęły się w hiszpańskiej prowincji Badajoz z kilkudniowym opóźnieniem w porównaniu z poprzednim sezonem.

Pierwsze brzoskwinie, nektarynki i morele są już zbierane, choć jeszcze w niewielkich ilościach. Zbiór śliwek, najbardziej reprezentatywnego produktu z gamy owoców pestkowych w Badajoz, rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

- Zbiory pierwszych śliwek, naszego najważniejszego produktu pod względem wielkości, rozpoczną się w przyszłym tygodniu z kilkoma niereprezentatywnymi odmianami. Dopiero w drugim tygodniu czerwca będziemy mieli dobre ilości Black Splendor. W każdym razie wtedy popyt zwykle zaczyna wzrastać - mówi José Aurelio García, kierownik spółdzielni Explum.

Według producenta i sprzedawcy zbiory owoców pestkowych zaczynają się od plonów typowych dla normalnego sezonu, bez nadmiernej produkcji. Wyjątkiem będą śliwki żółte, ponieważ odmiana Golden Globe ucierpi na spadku objętości.

Rozmówca dodaje, że w porównaniu z innymi hiszpańskimi obszarami produkcyjnymi, Estremadura nie została dotknięta przez mróz ani grad. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI