×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Hiszpania: dobre kwitnienie drzew pestkowych

Autor: www.sadyogrody.pl/Freshplaza 02 marca 2021 11:56

Hiszpania: dobre kwitnienie drzew pestkowych Plantacje sadów pestkowych w regionie Murcia są w pełnym rozkwicie, a pierwsze owoce już rosną na niektórych obszarach/ fot. shutterstock

Plantacje sadów pestkowych w regionie Murcia są w pełnym rozkwicie, a pierwsze owoce już rosną na niektórych obszarach - informuje Freshplaza.

Chociaż jest jeszcze wcześnie, aby podać jakiekolwiek szacunki, po 15-procentowym spadku odnotowanym w zeszłym roku spodziewany jest sezon z normalnym poziomem produkcji, o ile nie wystąpią przeciwności klimatyczne, takie jak mrozy lub burze gradowe. Terminy zbiorów owoców pestkowych będą prawdopodobnie nieco opóźnione w porównaniu z ubiegłym rokiem.

- Kwitnienie drzew owocowych przebiega dobrze. Tej zimy temperatury były niskie, więc drzewa miały wystarczająco dużo godzin chłodu. Przyczyniły się do tego mrozy na początku roku, więc spodziewamy się, że jakość owoców będzie bardzo dobra. Jednakże będziemy mieć mniej wczesny początek zbiorów w porównaniu z kampanią 2020 - mówi  na łamach Freshplaza Joaquín Gómez, prezes Stowarzyszenia Producentów i Eksporterów Owoców APOEXPA.

Areał sadów pestkowych w regionie Murcia pozostaje mniej więcej stabilny, z wyjątkiem sadów morelowych, które zmniejszyły się w ciągu ostatnich dwóch sezonów.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI