Grad i burze dotknęły uprawy ogrodnicze we Włoszech

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 08 lipca 2020 13:51

Grad i burze dotknęły uprawy ogrodnicze we Włoszech Na skutek złej pogody zniszczonych zostało wiele upraw/ fot. shutterstock

Miniony weekend minął pod znakiem gradobicia, silnego wiatru i burz w różnych częściach Włoch. Na skutek złej pogody zniszczonych zostało wiele upraw - informuje serwis Freshplaza.

Wiśnie i morele zostały mocno uszkodzone przez grad 3 lipca. Niektóre opady gradu były tak duże jak piłki golfowe  - wyjaśnia Simone Venzi, producentka owoców z Sarsina (Forlì-Cesena).

Niektóre regiony Emilia Romagna zostały również mocno dotknięte gradobicami i ulewnymi deszczami. W prowincji Reggio Emilia, w ciągu zaledwie kilku godzin strasznie padało. Zebrano już trochę cebuli, ale teraz trzeba poczekać, aby zebrać więcej warzyw, ponieważ gleba jest bardzo błotnista -  wyjaśnia Matteo Freddi, producent i sprzedawca ziemniaków i cebuli.

Silny wiatr przekraczający 100 km / h przeniósł się na prowincję Ferrara, niszcząc szklarnie i sady owocowe. Problemy występowały także w prowincji Mediolanu, ponieważ uprawy arbuza, melona i pomidorów zostały utracone w gminach Abbiate Grasso, Cusago i Gaggiano.

- W Casercie ulewny deszcz pogorszył jakość owoców, takich jak brzoskwinie, nektaryny, morele i śliwki. W rzeczywistości owoce były prawie gotowe do zbioru. Wysoka wilgotność nieuchronnie spowoduje pleśń i gnicie - wyjaśnia Antonio Di Niola.

Inni producenci z Pontelatone, Formicola i Caianiello w prowincji Caserta informują, że ciężkie gradobicie dotknęło uprawy  śliwki i moreli, powodując pękanie owoców. Wydaje się, że do tej pory najmniej ucierpiały uprawy jabłek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI