Gmina Kleszczów stanie się zagłębiem jagody kamczackiej?www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl - 27 stycznia 2017 09:29


Czy najbogatsza gmina w Polsce stanie się zagłębiem największych w kraju plantacji mało znanej jagody kamczackiej. Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów planuje zorganizować szkolenie dla rolników z terenu gminy, podczas którego będą mogli dowiedzieć się o tym jak założyć plantację tego nowego gatunku sadowniczego i w jakim sposób dobrać odmiany jagody kamczackiej do produkcji towarowej - informuje strefaagro.pl.

- Mamy świadomość, że w naszej gminie takich rolników z prawdziwego zdarzenia jest niewielu, ale są tacy, którzy mają po 3-4 hektary gruntów, ale nie zajmują się rolnictwem na co dzień. I te osoby chcemy zainteresować pomysłem - mówi Andrzej Tkacz z Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów. - Na czymś takim ci mieszkańcy mogliby zarabiać pieniądze, który byłby dodatkiem do ich pracy zawodowej.

 Fundacja z Kleszczowa zapowiada, że rolnicy, którzy zdecydowaliby się na założenie hodowli jagody kamczackiej, będą mogli liczyć na jej pomoc m.in. przy pozyskiwaniu zewnętrznych funduszy na rolniczą inwestycję np. z Unii Europejskiej.

- Niewykluczone, że moglibyśmy sfinansować część zakupu sadzonek - mówi Andrzej Tkacz. - Liczymy na odzew ze strony mieszkańców gminy.

Więcej w strefieagro.pl.