Gm. Łukowica: Po gradobiciu szkody w sadach wynoszą przeszło 12 mln zł

Autor: www.limanowa.in 05 sierpnia 2021 09:43

Gm. Łukowica: Po gradobiciu szkody w sadach wynoszą przeszło 12 mln zł Gm. Łukowica: Po gradobiciu szkody w sadach wynoszą przeszło 12 mln zł/ fot. shutterstock.com

Jak czytamy w serwisie limanowa.in, na przeszło 12 mln zł szacowane są straty, jakie wystąpiły w gospodarstwach na terenie gminy Łukowica w wyniku gradobicia na początku czerwca.

- Uprawy zostały zniszczone w granicach między 70 a 90% - mówił radny Kazimierz Jasiński, pytając wójta o możliwą pomoc dla sadowników. 

- Niestety, nasza gmina i jej sadownicy oraz rolnicy, bardzo dotkliwie odczuli skutki gradobicia. Błyskawicznie zadziałaliśmy w tym temacie. Dziękuję w tym miejscu panu wojewodzie Łukaszowi Kmicie, który już następnego dnia przyjechał do gminy Łukowica, by spotkać się z sadownikami. Działaliśmy zgodnie z instrukcją wojewody. Straty są ogromne. Liczę, że sadownicy uzyskają adekwatne odszkodowania – mówił na sesji wójt Bogdan Łuczkowski.

Według informacji serwisu limanowa.in, Urząd Gminy przyjął ponad 170 wniosków, a w terenie pracowała komisja powołana przez wójta w celu oszacowania zakresu strat. Szkody powstałe w gospodarstwach na terenie gminy Łukowica oszacowano na łączną kwotę ponad 12 mln zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI