×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

GieldaRolna.pl: sprawne zakupy środków do uprawy truskawek

Autor: PP 05 maja 2021 10:32

GieldaRolna.pl: sprawne zakupy środków do uprawy truskawek Sezon truskawkowy tuż tuż. Jak się przygotować?; fot. shutterstock.com

Po sprawne zakupy sprzętu, akcesoriów, opakowań i środków ochrony roślin oraz nawozów potrzebnych w uprawie i sprzedaży truskawek zapraszamy na GiełdaRolna.pl.


W drugiej połowie kwietnia rozpoczął się sezon na polskie truskawki – na razie ze szklani. Przed nami zbiory owoców z tuneli, spod osłon i gruntowych. Plantatorzy pielęgnują swoje uprawy oraz gromadzą sprzęt i akcesoria potrzebne podczas zbiorów. Przejrzeliśmy GieldaRolna.pl pod kątem okazyjnych ofert.

Ceny łubianek

Zimą pojawiły się informacje o tym jakoby ceny łubianek drewnianych miałyby być bardzo wysokie w sezonie 2021. Trzy lata temu łubianka kosztowała 0,90 groszy w zimie. Teraz aby kupić łubiankę przed sezonem to już teraz trzeba zapłacić 2 zł za 2 kg opakowanie. Tymczasem w ubiegłym sezonie - w jego szczycie - ceny łubianki wynosiły nawet 2,70 zł za sztukę. 

Na GieldaRolna.pl ceny łubianek drewnianych oscylują w granicach 1,60-2,10 zł.

- Ogłoszenie z regionu Czerwińska nad Wisłą dotyczy łubianek o pojemności 2 kg za 2,10 zł oraz 1 kg (1,70 zł / szt.). 

- Ogłoszenie z okolic Jasieńca to łubianki na truskawki nowe -1,59 zł. Sprzedawca oferuje także możliwość zorganizowania transportu.

łubianki na GieldaRolna.pl

Nawozy do truskawek

Wśród ofert na GieldaRolna.pl można znaleźć nawozy wspomagające uprawy truskawek. 

Nawóz płynny z wysoką zawartością wapnia INSOL Ca, który ma zastosowanie w uprawie malin, truskawek, drzew i krzewów owocowych oraz warzyw. To oprysk nalistny. 5-litrowe opakowanie kosztuje 55,57 zł.

INSOL Ca

- Greenhum WP - nawóz organiczny z wysoką koncentracją kwasów humusowych i fulwowych. Zalecany do stosowania na terenach ubogich w substancje organiczne oraz z problemami zasolenia. Stosowany dolistnie, doglebowo a także fertygacyjnie. Kwasy humusowe to produkt rozkładu resztek organicznych. Są one organiczny źródłem dostarczenia roślinom i glebie skoncentrowanej dawki składników pokarmowych, witamin i mikroelementów. Stosowanie środka znajduje swoje miejsce w uprawie drzew owocowych oraz roślin jagodowych oraz w uprawach rolniczych. Zastosowanie doglebowe warto wykonać przed siewem lub sadzeniem roślin, a dolistne - po ruszeniu wegetacji oraz w czasie intensywnego wzrostu roślin. Cena - 194 zł za 5 kg.

Greenhum WP

Nawadnianie plantacji truskawek

Systemy nawodnienia kropelkowego świetnie sprawdzi się na plantacjach truskawek. Instalacje bazujące na taśmach kroplujących mogą znacznie obniżyć koszty instalacji systemu oraz jego obsługi, a także znacznie zaoszczędzić wodę w ciągu roku. Poprzez precyzyjne dostarczenie wody, nawozu i środków ochrony roślin tam, gdzie roślina ich potrzebuje, nawadnianie kroplowe zwiększa jakość oraz wielkość plonów przy zmniejszonych stratach.

Na GieldaRolna.pl dostępne są taśmy kroplujące marki RIVULIS w krążkach o długości 2300mb w cenie 580 zł.

Taśmy kroplujące marki RIVULIS

Ściółkowanie truskawek słomą

Ściółkowanie truskawek można wykonać za pomocą folii lub słomy.

Ściółkowanie słomą najpóźniej powinno się wykonać podczas kwitnienia. Najlepiej ściółkować słomą – żytnią lub pszenną. Na 1 ha plantacji zużyjemy 2–5 t słomy, w zależności od grubości warstwy i sposobu uprawy truskawki. 

Na GieldaRolna.pl dostępne są oferty sprzedaży słomy:

Słoma baloty pszeniczna sucha czysta ok. 400 szt.

Słoma pszenna (bele)

słoma w belach

Gdzie sprzedać truskawki?

Jesteś producentem truskawek i szukać zbytu oraz kontrahentów na sezon 2021? Dodaj ogłoszenie na GieldaRolna.pl w dziale "płody rolne", w którym określisz szacowaną ilość plonu, ceny i miejsce odbioru. 

Płody rolne - sprawdź oferty, dodaj swoje ogłoszenie na gieldarolna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI