Francuzi oceniają zniszczenia po mrozach. Znaczne straty w jabłkach i gruszach

Autor: www.sadyogrody.pl/Fruchtportal.com 16 kwietnia 2021 12:01

Francuzi oceniają zniszczenia po mrozach. Znaczne straty w jabłkach i gruszach Francuzi oceniają zniszczenia po przymrozkami. Znaczne straty w jabłkach i gruszach/fot. shutterstock.com

Krajowe Stowarzyszenie Producentów Owoców Francji (FNPF) ocenia pierwsze straty spowodowane przez silne mrozy, które miały miejsce w całym kraju od 5 kwietnia.

  • Silne mrozy utrzymywały się we Francji od 5 kwietni niszcząc uprawy  kwitnących drzew owocowych
  • Niektóre gospodarstwa stracą całą produkcję
  • Znaczne straty są w morelach, gruszkach, nektarynach, wiśniach, winogronach, kiwi, jabłkach i gruszkach

Krajowe Stowarzyszenie Producentów Owoców Francji (FNPF) ocenia pierwsze straty spowodowane przez silne mrozy, które miały miejsce w całym kraju od 5 kwietnia. Szczególnie dotyczy to owoców pestkowych. Dlatego minister rolnictwa Julien Denormandie ogłosił, że rząd ogłosił „katastrofę pogodową”.

Silne mrozy nawiedziły prawie cały kraj. Według poniedziałkowego oświadczenia FNPF jest za wcześnie na ocenę szkód w sektorze owocowym, ale wszystkie dowody wskazują na to, że dotknie to większość upraw, a niektóre gospodarstwa stracą całą produkcję. 

Według wielu wypowiedzi liderów tej organizacji, są znaczne straty w morelach, gruszkach, nektarynach, wiśniach, winogronach, kiwi i jabłkach.

Skutki były poważne pomimo wszystkich zastosowanych środków ochrony przeciprzymrozkowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI