Francuskie sady zmagają się z mrozem. Widać pierwsze uszkodzenia

Autor: freshplaza.com 11 marca 2022 08:46

Francuskie sady zmagają się z mrozem. Widać pierwsze uszkodzenia Francuskie sady zmagają się z mrozem. Widać pierwsze uszkodzenia / fot. shutterstock.com

Anthony Oboussier, hodowca brzoskwini, moreli, nektarynek i wiśni z departamentu Drôme we Francji, od trzech nocach nieustanie walczy z mrozem.

-Spędzamy noce biegając po sadach, aby jak najszybciej zapalić świece i starać się ograniczyć wpływ mrozu. Przechodzimy przez bezprecedensową sytuację. Mój ojciec i ja nigdy nie doświadczyliśmy tak długich okresów ujemnych temperatur na tak wczesnym etapie sezonu - mówi francuski plantator.

Spośród 20 hektarów sadów z owocami pestkowymi uprawianych Anthonego Oboussier, morele są obecnie najbardziej dotknięte uszkodzeniami.

- 75% drzew morelowych jest w pełnym rozkwicie. Gdy tylko temperatura spadnie poniżej -3°C, kwiaty zamarzają. A od piątku temperatury spadły do ​​-6/-7°C. Zeszłej nocy udało nam się utrzymać sady w temperaturze -4,5°C i już widzimy szkody w produkcji, nie będąc jeszcze w stanie ich oszacować - mówi plantator.

Sytuacja jest tym bardziej dramatyczna, że ​​to dopiero początek tego ryzykownego okresu. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI