Francuscy sadownicy załamani suszą. Nie mogą nawadniać sadów

Autor: fnpfruits.fr 22 sierpnia 2022 12:46

Francuscy sadownicy załamani suszą. Nie mogą nawadniać sadów Francuscy sadownicy załamani suszą. Nie mogą nawadniać sadów/ fot. materiały własne

We Francji trwa historyczna susza. Wprowadzony został zakaz podlewania sadów owocowych. Cały sektor jest zagrożony a producenci owoców załamani.

Francja cierpi obecnie z powodu historycznej suszy, a francuscy producenci owoców są co najmniej zaniepokojeni.

Francja wprowadziła zakaz nawadniania sadów

Wysokie temperatury ostatnich kilku tygodni we Francji zakłócają obecną produkcję. W rezultacie te wysokie temperatury mają wpływ na kaliber, ubarwienie i dojrzałość. 

Brak wody zagraża nie tylko tegorocznym zbiorom, ale także nadchodzącemu sezonowi.

- Doskonale zdajemy sobie sprawę, że należy podjąć środki w celu zachowania naszych zasobów wodnych. Niezbędna jest jednak możliwość dostosowania tych środków do wyzwań, zwłaszcza gdy narzędzie pracy jest zagrożone - grzmi Francuska Federacja Producentów Owoców.

- Wzywamy również francuskie departamenty do zniesienia zakazu nawadniania sadów owocowych. Podczas gdy suwerenność żywnościowa stała się priorytetem, cały sektor francuskiej gospodarki, i tak już kruchy, jest teraz zagrożony. Liczymy na szybką reakcję prefektów i jesteśmy gotowi do konkretnej pracy z władzami publicznymi nad magazynowaniem wody - podsumowuje organizacja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI