Eksporter: To będzie trudny sezon dla egipskich truskawek

Autor: www.freshplaza.com 23 października 2020 14:41

Eksporter: To będzie trudny sezon dla egipskich truskawek o będzie trudny sezon, ponieważ Covid oraz zmienna pogoda mogą zaszkodzić eksportowi /fot.shutterstock.com

Produkcja egipskich truskawek uprawianych na polach trwa już od jakiegoś czasu, a owoce są już prawie gotowe do eksportu. To będzie trudny sezon, ponieważ Covid oraz zmienna pogoda mogą zaszkodzić eksportowi - podaje Freshplaza.com.

Uprawa truskawek w Egipcie staje się coraz bardziej kłopotliwa. Zmieniające się warunki pogodowe utrudniły dojrzewanie wczesnych odmian truskawek.

- Produkcja truskawek na otwartym polu stała się dużym wyzwaniem po zmianach pogody w Egipcie w ciągu ostatnich trzech lat. W tym kraju zazwyczaj spodziewamy się deszczy w połowie grudnia, ale już teraz w październiku pada deszcz. Ma to zły wpływ na wczesne odmiany - mówi założyciel firmy All Fresh Egypt, Reda Ezz w rozmowie z Freshplaza.com

Oczywiście pandemia także miała duży wpływ na ogólny eksport produktów. Istnieją słuszne obawy, że może to również stanowić problem w nadchodzącym sezonie truskawkowym.

- Covid 19 miał straszny wpływ na sytuację transportu lotniczego. Wiele samolotów cywilnych przestało latać, a zwykle ładują one około 50% wszystkich naszych truskawek. Naturalnie doprowadziło to do wzrostu stawek za fracht lotniczy. Nasze najważniejsze rynki to Wielka Brytania, Niemcy, Włochy i Holandia. Chcielibyśmy nadal móc dostarczać tam nasz towar drogą lotniczą - tłumaczy eksporter.

- Ten sezon jest bardzo trudny zarówno dla producentów, jak i eksporterów. All Fresh Egypt jest jednym z najstarszych hodowców truskawek w Egipcie i zazwyczaj co roku powiększamy areał, jednak w tym roku zdecydowaliśmy się uprawiać tę samą powierzchnię hektarów, co w poprzednim sezonie. Więc nie będzie wzrostu produkcji, głównie z powodu niepewności związanych z Covid-19 - dodaje założyciel firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI