Egipt: Trwa sezon truskawkowy. Wzrasta popyt

Autor: www.sadyogrody.pl / Freshplaza 21 grudnia 2020 13:13

Egipt: Trwa sezon truskawkowy. Wzrasta popyt Egipt: Trwa sezon truskawkowy; fot. unsplash.com

Początek sezonu truskawkowego był bardzo pozytywny dla egipskich producentów. Chociaż sądzono, że pandemia i związane z nią blokady będą miały negatywny wpływ na sprzedaż, wydaje się, że wzrósł popyt - podaje Freshplaza.com.

Emy Mohamed, eksporter egipskich świeżych produktów z firmy Green Tiba podaje, że sezon truskawkowy zwykle zaczyna się na początku listopada i trwa do końca marca.

- Ten sezon przebiega znacznie lepiej niż początkowo oczekiwaliśmy. Myśleliśmy, że w wyniku panującej pandemii i częściowych blokad w wielu krajach napotkamy problemy z podażą i popytem. Jednak byliśmy zaskoczeni dużym popytem i ogromnymi zamówieniami w przedsprzedaży, które pozwoliły nam być pierwszą egipską marką truskawek na kilku rynkach, takich jak rynek rosyjski - mówił Emy Mohamed.

- Aby sprostać zwiększonemu popytowi na egipskie truskawki na Dalekim Wschodzie, w Europie i Azji, firma Green Tiba również zwiększyła swoją produkcję. W porównaniu z poprzednim sezonem obserwujemy intensywny wzrost wolumenu eksportu truskawek. Ten obiecujący początek sezonu wyjaśnia możliwości na nadchodzący okres. Produkcja różnych odmian truskawek, takich jak Sensation na początku sezonu, potem Fartuna, pozwoliła nam obecnie zajmować szeroką skalę rynkową - dodaje.

Kupno bądź sprzedaż owoców jagodowych? Zapraszamy na Giełdę Rolną!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI