Do Europy nadciągają mrozy- najbardziej dotkną upraw sadowniczych

Autor: www.fanipogody.pl / sadyogrody.pl 29 marca 2021 08:19

Do Europy nadciągają mrozy- najbardziej dotkną upraw sadowniczych Na okres Wielkanocy w Niemczech, Francji czy Austrii pojawić się może silny mróz/fot. shutterstock.com

Na okres Wielkanocy w Niemczech, Francji czy Austrii pojawić się może silny mróz. Słupki rtęci nocą wskazywać mogą nawet -15 stopni. Siarczysty mróz może być opłakany w skutkach w rolnictwie i sadownictwie w zagrożonych mrozem regionach Europy- podaje serwis fanipogody.pl.

Jak informuje serwis fanipogody.pl w Niemczech, Francji czy Austrii pojawić się może silny mróz a słupki rtęci wskazywać mogą nawet -15 stopni.

W okolicach 4-5 kwietnia do Europy Centralnej spłynie jeszcze arktyczne powietrze z północy kontynentu. Bardzo chłodne powietrze z północy przyniesie spadki temperatur nocami i nad ranem poniżej zera, które najbardziej dotknie mieszkańcy zachodnich Niemiec i całej Francji. Lokalnie, we Francji 4 kwietnia o poranku będzie o 8 stopni chłodniej niż norma wieloletnia. 

Prognozowana fala mrozu w Niemczech, Francji, Austrii i Szwajcarii może być fatalna w skutkach dla rolników i sadowników. Zwłaszcza we Francji, gdzie kwiecień jest okresem silnej wegetacji roślin, mróz dochodzący do -10 stopni (na terenach podgórskich więcej) może być niszczący dla upraw i sadów.

Mróz wystąpi także, w Polsce, ale nie powinien być bardzo siarczysty.

Więcej na ten temat na www. fanipogody.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI