Ceny truskawek: Po ile kilogram na Broniszach?

Autor: kz/ www.sadyogrody.pl 30 maja 2022 17:44

Ceny truskawek: Po ile kilogram na Broniszach? Jakie ceny truskawek na Broniszach pod koniec maja?/ fot. shutterstock

Handel truskawkami na rynku Bronisze obecnie jest bardzo znikomy. Powodem jest pogoda i opady deszczu. Jak kształtowały się ceny truskawek w miniony weekend?

Ceny truskawek na rynku Bronisze

- Ceny truskawek kształtują się przeróżnie, w zależności od standardu - od 12 do 18 zł za 2 kg łubiankę dziś w nocy. Teraz pada deszcz, przez co handel jest znikomy. Wczoraj i dziś ceny truskawek utrzymywały się na takim poziomie - mówi serwisowi sadyogrody.pl Maciej Kmera, ekspert z biura promocji i komunikacji Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego S.A. w Broniszach.

Jaka podaż truskawek na Broniszach?

- Dostaw truskawek nie jest mniej, bez względu na przebieg pogody. Towaru przyrasta i dostaw będzie z każdym dniem więcej. Podaż truskawek powoli rośnie, chociaż wiadomo że truskawki dojrzewają powoli. Wysyp truskawek dopiero przed nami, potrzeba temperatury na poziomie 25 st. C i 3 dni słońca - mówi Maciej Kmera.

Na razie na rynku hurtowym Bronisze odbywa się handel truskawkami gruntowymi  spod folii i tuneli. Zakupić można odmiany Azja, Rumba, Elsanta ale - przybywa też zupełnie nowych odmian. 

Wysoka wilgotność sprzyja szarej pleśni. Więcej o zwalczaniu tej choroby przeczytasz w artykule: Silna presja szarej pleśni na plantacjach truskawek

Ceny truskawek w Nowym Przybojewie

Jak podaje koordynator, w niedzielę (29 maja) na targowisku gminnym w Nowym Przybojewie średnie notowania cen wywoławczych truskawek wynosiły od 8 do 13 zł za łubiankę. W sobotę cena minimalna wynosiła 10 zł za łubiankę.

Pierwsze krajowe maliny z tuneli 

Tydzień temu w okolicach Płońska pojawiały się pierwsze maliny z uprawy tunelowej, być może w lubelskim owoców jest już nieco więcej. Sezon malinowy dopiero się rozpocznie. Na rynkach hurtowych dużo jest malin pochodzących z importu. 

Zobacz jakie są w tym roku stawki za zbiór truskawek: Zbiór truskawek - jakie stawki w 2022 roku?

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI