Ceny owoców i warzyw mogą wzrosnąć

Autor: Twoja Pogoda 13 maja 2022 14:04

Ceny owoców i warzyw mogą wzrosnąć Susza i przymrozki zaszkodzą uprawom owoców i warzyw?/ fot. materiały redakcji

Wiele wskazuje na to, że susza będzie się pogłębiać, a jakby tego było mało, to jeszcze wrócą późne przymrozki. Z powodu szkód w uprawach ceny warzyw i owoców znów mogą poszybować w górę - podaje serwis Twoja Pogoda.

Mimo, że większość z nas wolałaby, aby maj był słoneczny i ciepły, to jednak w rzeczywistości taka aura może nas drogo kosztować, ponieważ rozwój upraw może zostać zaburzony, a to grozi mniejszym plonom i kolejnym podwyżkom cen żywności.

Susza będzie się nasilać?

Niestety, szansy na poprawę warunków atmosferycznych nie widać. W perspektywie następnych 2 tygodni padać będzie mało. Szczęście, że spadnie cokolwiek. Sumy opadów będą oscylować w okolicach 20-30 mm, ale będą miejsca, gdzie spadnie mniej niż 10 mm deszczu.

Susza hydrologiczna w czterech województwach. IMGW ostrzega

IMGW wydał ostrzeżenie przed suszą hydrologiczną w województwach lubuskim, wielkopolskim, śląskim i małopolskim w związku z prognozowanymi nieznacznymi opadami i niskimi przepływami wody m.in. w zlewni Warty, Przemszy, Brynicy i Wisły.

Wracają przymrozki

Od początku przyszłego tygodnia wracają przymrozki. Dotkną one niemal cały kraj, a w szczególności regiony północne, wschodnie i centralne oraz krańce południowe.

Spodziewamy się spadków temperatury w okolice zera, a miejscami lekko poniżej, zaś przy gruncie nawet do minus 5 stopni. Przymrozki będą wracać przez kilka kolejnych nocy i wczesnych poranków siejąc spustoszenie w uprawach najbardziej wrażliwych na niskie temperatury.

Czytaj także:

Przymrozki 2022 - jak przygotować się do ochrony sadu?

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI