Ceny malin w skupie mogą osiągnąć nawet 16 zł / kg?

Autor: Interia.pl / Polsat News 13 lipca 2021 08:47

Ceny malin w skupie mogą osiągnąć nawet 16 zł / kg? Ceny za kilogram malin w skupie mogą osiągnąć nawet 15-16 zł za kilogram. /fot.pixabay.com

- Zdaniem prezesa Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Przetwórców Owoców, cena malin w skupie może osiągnąć nawet 15-16 zł za kilogram.

Ceny za kilogram malin w skupie mogą osiągnąć nawet 15-16 zł za kilogram. 

- Słyszałem, że mają kosztować po 15 zł za kilogram, w tej chwili w skupie kosztują 9,50, a u nas o - 6 zł za pół kilo. To wynika z tego, że w Serbii jest nieurodzaj maliny i przez to u nas jest taka cena. Jakby w Serbii był urodzaj malin, to nie byłoby takich cen u nas w Polsce. Tam gradobicie było, jakieś mrozy, katastrofa - mówi Polsat News pan Andrzej, sprzedawca z targu.

Według Marcina Ślusarskiego, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Przetwórców Owoców, cena może osiągnąć nawet 15-16 zł za kilogram.

Ile powinny kosztować maliny?

- Osobiście uważam, że maliny powinny być w okolicach 10 zł za kilogram - stale. Wtedy rolnik wie, za ile produkuje, czy może coś do tej maliny dołożyć, czy może więcej albo mniej posadzić - dodaje Marcin Ślusarek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI