Ceny jabłek w kolejnych miesiącach będą wyższe?

Autor: freshplaza.com 21 października 2021 08:08

Ceny jabłek w kolejnych miesiącach będą wyższe? Handel również rozpoczął się nieco później z powodu opóźnienia w zbiorach. / fot. materiały redakcji

Według Mateusza Wajnerta z grupy producentów owoców Galster ceny jabłek w dalszej części sezonu będą bardziej satysfakcjonujące.

Zbiory jabłek 2021

Według Mateusza Wajnerta, kierownika działu handlowego grupy Galster, sezon  zbiorów dobiega końca. - Jesteśmy na ostatniej prostej jeśli chodzi o zbiory jabłek. Nie był to dla nas łatwy sezon zbiorów. Mieliśmy problem z ilością pracowników, jak i koszty zbioru były większe niż w poprzednim sezonie. Jabłka zostały zebrane na czas i są dobrej jakości, a to jest najważniejsze. Jeśli chodzi o wielkość zbiorów, zebraliśmy taką ilość, jakiej oczekiwaliśmy wcześniej. Będziemy w stanie wypełnić nasze chłodnie z atmosferą kontrolną wieloma odmianami jabłek, których nasi klienci będą potrzebować w trakcie sezonu. Będziemy mieli największe wolumeny odmiany Royal Gala w historii naszej firmy - tłumaczy. 

Handel jabłkami na początku sezonu 2021

Wajnert przyznaje, że handel również rozpoczął się nieco później z powodu opóźnienia w zbiorach. Jednak teraz komunikują swoim klientom, że są gotowi do realizacji zamówień.  - W związku z tym, że zbiory polskich jabłek nieco się opóźniły, opóźnił się również start sezonu handlowego. W tej chwili powoli dajemy zielone światło naszym klientom, gdyż jesteśmy gotowi do rozpoczęcia pakowania dla nich jabłek. Myślę, że na początku sezonu cena była niedoszacowana z powodu braków w infrastrukturze chłodni z kontrolowaną atmosferą  oraz w niektórych przypadkach z powodu jakości. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych miesiącach ceny będą bardziej satysfakcjonujące - dodaje. 

Poszukiwanie nowych kanałów dystrybucji 

Galster podejmuje próby ponownego nawiązania kontaktów fizycznych ze swoimi klientami. - Nasi dotychczasowi klienci zawsze będą dla nas ważni. W ciągu ostatnich kilku miesięcy podróżowaliśmy, aby ich odwiedzić i porozmawiać o ich oczekiwaniach na bieżący sezon. Byliśmy już w Holandii i Hiszpanii, a w listopadzie udamy się do Dubaju, aby spotkać się z kolejnymi klientami. Widzimy jednak pole do ekspansji, jeśli chodzi o klientów i rozmawiamy z kilkoma potencjalnymi firmami o współpracy. Planujemy również wystartować z naszą własną marką w tym sezonie, wielu naszych klientów wyraziło zainteresowanie tą nową marką - podsumowuje Mateusz Wajnert. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI