Ceny jabłek ekologicznych również pozostawiają wiele do życzenia

Autor: Agrobiznes w TVP 13 listopada 2021 09:10

Ceny jabłek ekologicznych również pozostawiają wiele do życzenia Ceny jabłek nawet tych ekologicznych pozostawiają wiele do życzenia / fot. shutterstock

Zbiory i sprzedaż – to powinien być najprzyjemniejszy czas w sezonie sadowniczym. Ale w tym roku może się okazać najtrudniejszy. Ceny jabłek nawet tych ekologicznych pozostawiają wiele do życzenia. Pora rozpocząć bój o krajowych konsumentów – podaje Agrobiznes w TVP.

Dostępność biologicznych środków do ochrony jest coraz lepsza ale i tak gorsza niż w Europie Zachodniej. Mimo to udały się zbiory zarówno ekologicznych jabłek, jak i gruszek.

Jak przekonują dietetycy warto codziennie sięgać po jabłka. Nie tylko dlatego, że są naszym owocem narodowym ale dlatego że kryją w sobie ogromną ilość cennych substancji odżywczych. Szczególnie te z upraw ekologicznych co niestety nie przekłada się na ceny. Mowa tu zarówno o owocach do przetwórstwa, jak i deserowych.

Polskie jabłka ekologiczne na rynkach zagranicznych

Sadownicy starają się promować polskie eko owoce na rynkach zagranicznych. Największe jednak nadzieje wiążą z krajowymi konsumentami.

Więcej w programie Agrobiznes w TVP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI