Ceny aronii w skupach praktycznie bez zmian

Autor: KZ/ www.sadyogrody.pl 31 sierpnia 2021 10:04

Ceny aronii w skupach praktycznie bez zmian Ceny aronii w skupach nie uległy zmianie/ fot. shutterstock

W punktach skupu ceny aronii pozostają bez zmian. W niektórych mniejszych zakładach plantatorzy uzyskują nieco wyższe ceny za te owoce, ale w regionach gdzie dostępność aronii jest większa, cena nie przekracza poziomu 1 zł za kilogram.

Tegoroczny skup aronii ruszył z ceną wyjściową 1-1,20 zł za kg, niepokrywającą kosztów produkcji.

Niskie ceny aronii

Jak przekazał nam Andrzej Karolak, prezes Krajowego Zrzeszenia Plantatorów Aronii ARONIA POLSKA, stawki płacone za aronię w zakładach nie uległy zmianie. Poziom cen utrzymuje się przeważnie w granicach 1 zł za kilogram. Maksymalnie za aronię w tym sezonie na skupach można otrzymać 1,20 zł/ za kg, mimo iż zapotrzebowanie na ten owoc ze strony przetwórstwa jest duże.

W zeszłym roku ceny aronii oscylowały w granicach 1 zł/kg. Poziom cen za owoce nie zmienia się, a koszty produkcji stale rosną.

Zbiory aronii 2021 r.

Zbiory aronii w tym sezonie praktycznie od samego początku przebiegają w niesprzyjających warunkach pogodowych.  Na przeważającym obszarze kraju stale pada deszcz. Zalegająca na plantacjach woda uniemożliwia wjazd i dokończenie zbiorów. Plantatorzy mają nadzieję, że skup jeszcze potrwa i uda się zebrać wszystkie owoce.

 

Chcesz sprzedać owoce? Dodaj ogłoszenie na gieldarolna.pl!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI