Bronisze: Szybko spadają ceny borówek. Drogie maliny

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska 20 lipca 2022 08:35

Bronisze: Szybko spadają ceny borówek. Drogie maliny Sezon na owoce jagodowe w pełni. Jak kształtują się ceny borówek i malin na rynku hurtowym w Broniszach? / fot. shutterstock

Sezon na owoce jagodowe w pełni. Jak kształtują się ceny borówek i malin na rynku hurtowym w Broniszach?

Ceny borówek 2022

Z każdym dniem zwiększa się podaż borówek na rynku hurtowym w Broniszach. Ceny lecą w dół. 250 g pojemnik kosztuje 3,5-4 zł. Borówki sprzedawane są również w 3 kg łubiankach za około 35-40 zł. Są to stosunkowo niskie ceny, a owoców jest dużo - mówi Maciej Kmera, ekspert z rynku hurtowego Bronisze. 

W ubiegłym tygodniu ceny borówek były wyższe. Polska borówka sprzedawana była za 5,50-6,50 zł za opakowanie 250 g, zaś sypana za około 20-22 zł za kilogram.

Producenci narzekają, że  handel jest słaby, wakacyjny co tym bardziej utrudnia sprzedaż.

Ceny malin w hurcie

Sytuacja z malinami jest wręcz odwrotna. – Jest ich mało i są drogie. Od miesiąca utrzymuje się cena 120-130 zł za 4 kilogramowy platon. Ceny w skupach są stosunkowo wysokie, co może mieć wpływ na mniejszą podaż na rynku hurtowym. Plantatorzy mają dylemat czy postać i sprzedać 20 zł drożej czy zawieźć na skup i nie tracić czasu. Ceny malin są wysokie i cały czas się utrzymują - dodaje Maciej Kmera. 

O cenach śliwek przeczytasz w tekście: Śliwki 2022: Jakie ceny w hurcie?

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI