×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Boguta, KZGPOiW: Rok 2021 jest trudny dla rolnictwa

Autor: Polskie Radio 21 lipca 2021 14:37

Boguta, KZGPOiW: Rok 2021 jest trudny dla rolnictwa Witold Boguta podsumował połowę sezonu zbiorów owoców

- W ostatnim czasie mamy falę upałów, które nie są dobre dla upraw. Miejscami mamy do czynienia z suszą, a z kolei miejscami z podtopieniami i nawałnicami - powiedział na antenie radiowej Jedynki dr Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

- Pogoda w tym roku jest wyjątkowa, porównując do lat ubiegłych. Poczynając od tego, że były miejscowe przemarznięcia w okresie zimowych, później niesprzyjająca wiosna, która lokalnie spowodowała straty, następnie bardzo chłodny maj, który źle wpłynął na przebieg kwitnienia - powiedział na antenie radiowej Jedynki Witold Boguta,  prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

- W ostatnim czasie mamy falę upałów, które nie są dobre dla upraw. Miejscami mamy do czynienia z suszą, a z kolei miejscami z podtopieniami i nawałnicami - powiedział.

Witold Boguta dodał, że rok 2021 jest trudny dla rolnictwa. Można spodziewać się dobrych plonów  w przypadku gatunków, których zbiory jeszcze nie nastąpiły czy się dopiero rozpoczynają.

Więcej: Polskie Radio

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI