Belgia: Uszkodzenia mrozowe nie tak duże jak oczekiwano

Autor: www.sadyogrody.pl/Fruchtportal.com 16 kwietnia 2021 10:42

Belgia: Uszkodzenia mrozowe nie tak duże jak oczekiwano Belgowie twierdzą ,że szkody w kwitnących sadach nie są aż tak mocne/fot.sadyogrody.pl

Jak czytamy w serwisie Fruchtportal, po minionych mrozach uszkodzenia kwiatów wydają się być mniej poważne, niż  początkowo obserwowali eksperci z centrum badań sadowniczych w Belgii.

Drzewa owocowe w belgijskim rejonie Haspengouw i innych obszarach ogrodniczych doświadczyły w zeszłym tygodniu bardzo silnych nocnych przymrozków.

Eksperci z centrum badań sadowniczych w Belgii stwierdzili, że po ostatnich mrozach uszkodzenia kwiatów wydają się być mniej poważne, niż początkowo obserwowali.

Natomiast faktem jest to, że nawet kwiaty, które przetrwały mróz, mogą na późniejszym etapie rozwinąć się w popękane i brzydkie owoce o słabej jakości.

Belgowie twierdzą ,że szkody w kwitnących sadach nie są aż tak mocne, gdyż wynika to częściowo z ubiegłorocznych mniejszych zbiorów. Ten efekt zapewnia, że ​​pąki kwiatowe są w tym roku silniejsze i dlatego są mniej wrażliwe na nocne przymrozki. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI