Belgia: Ceny truskawek spadają z powodu zwiększonej podaży

Autor: freshplaza.com 28 kwietnia 2022 11:00

Belgia: Ceny truskawek spadają z powodu zwiększonej podaży Na rynku wciąż znajdują się duże ilości hiszpańskich truskawek. / fot. shutterstock

Podaż i popyt - tak Miguel Demaeght, kierownik ds. sprzedaży owoców w firmie BelOrta (Belgia), wyjaśnia ostatni spadek cen truskawek.

Ceny truskawek spadają z powodu zwiększonej podaży

- Po stronie podaży zadziałało kilka czynników. Na rynku wciąż znajdują się duże ilości hiszpańskich truskawek. Nie w Belgii, ale w krajach, do których zwykle eksportujemy w tym czasie - tłumaczy Miguel Demaeght.

Kierownik sprzedaży nie sądzi, aby ten spadek cen utrzymał się przez dłuższy czas. Ceny na aukcjach już rosną. - Mówi się, że łagodniejsza pogoda w Hiszpanii może wpłynąć na produkcję. Od tego będzie też trochę zależało to ożywienie - dodaje. Uważa, że niższe ceny sprawią, że spedytorzy zwrócą się bardziej ku produktom uprawianym lokalnie.

Obecnie więcej osób może sobie pozwolić na zakup siatki belgijskich lub holenderskich truskawek. Miguel zauważa, że ta niższa cena jest niezbędna dla wielu konsumentów. Ceny w supermarketach również odgrywają pewną rolę. - Jedynym pytaniem jest, jak szybko detaliści dostosują swoje ceny - podsumowuje.

Zobacz: Truskawki 2022: Jakie ceny w hurcie?

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI