Austria: Uszkodzenia mrozowe moreli, wiśni i jabłek sięgają 35 mln euro

Autor: www.fruchtportal.de 23 kwietnia 2021 12:44

Austria: Uszkodzenia mrozowe moreli, wiśni i jabłek sięgają 35 mln euro Ostatnie dwa tygodnie mroźnych nocy w Austrii spowodowały całkowite szkody w uprawie owoców/fot. shutterstock.com

Ostatnie dwa tygodnie mroźnych nocy  w Austrii spowodowały całkowite szkody w uprawie owoców w wysokości 35 milionów euro. Szczególnie dotknięte są kwiaty moreli, wiśni i jabłek.

W Austrii temperatury na obszarach uprawy owoców osiągały nawet - 8 ° C i spowodowały w wielu miejscach poważne szkody. Owoce pestkowe, zwłaszcza morele i wiśnie, zostały zniszczone na obszarze od północy Austrii aż od Alp. 

Z powodu mrozów ucierpiały także kwitnące jabłonie.

- Po natychmiastowych badaniach przeprowadzonych przez naszych ekspertów, zakładamy, że obecnie całkowite szkody spowodowane  mrozem w Austrii w uprawach owoców wynoszą 35 mln euro - powiedział dr hab. Kurt Weinberger, prezes zarządu austriackiej firmy zajmującej się ubezpieczeniami.

Lokalna inspekcja w Styrii z przeprowadzona przez ekspertów austriackich stowarzyszeń owocowych i izb rolnych oceniła, że całkowite szkody w uprawach owoców w samej Styrii wynoszą 23 miliony euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI