Aronia 2022 - jakie ceny skupu?

Autor: SadyOgrody.pl 27 sierpnia 2022 19:25

Aronia 2022 - jakie ceny skupu? Stopniowo rozpoczyna się sezon aroniowy. Jakie ceny?/ fot. shutterstock

Stopniowo rozpoczyna się sezon aroniowy. Niektórzy producenci rozpoczęli już zbiór, jednak wielu zastanawia się czy go w ogóle rozpoczynać.

Wielkimi krokami zbliżają się zbiory aronii. Oczekiwania względem tegorocznych cen były wysokie. Nic w tym dziwnego bowiem producenci już ponieśli znaczny wzrost kosztów produkcji, a lada moment i zbioru. 

Ceny skupu aronii 2022

W ubiegłym roku średnia cena aronii wynosiła 1,1-1,2 zł/kg. W tym sezonie plantatorzy oczekują stawek sięgających 2 zł/kg. Jednak obecnie stawki są dużo niższe - zaczynają się od 0,80 zł i sięgają 1 zł/kg. Ponadto pojawiają się informacje, że aronia będzie tanieć. Dlatego producenci zastanawiają się czy już uruchamiać kombajny czy jeszcze poczekać z nadzieją na wyższe ceny. Zobacz: Aronia 2022: Jakie ceny skupu?

Wysoki popyt na czarną porzeczkę i wysokie stawki budzą nadzieje na podobny scenariusz w przypadku skupu aronii. Wśród plantatorów pojawiają się informacje, że przetwórcy nie zakupili odpowiedniej ilości czarnych porzeczek w związku z czym zainteresowanie aronią będzie wysokie. Jednak na ten moment nie ma żadnych ruchów wskazujących na wzrost cen aronii do przetwórstwa, a wręcz przeciwnie w niektórych miejscach cena spadła. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI