[Aktualizacja] Intensywny grad w gminie Warka

Autor: www.sadyogrody.pl 28 maja 2022 10:09

[Aktualizacja] Intensywny grad w gminie Warka Przez gminę Warka przeszła burza z gradem/ fot.pixabay

W piątek 27 maja, przez gminę Warka przeszła burza z gradem. Grad był niewielki ale intensywny.

Po godzinie 20 przez gminę Warka przeszła burza z gradem. Gradziny były niewielkie, wielkości pestek wiśni, jednak opad był intensywny.

Burza z gradem w gminie Warka

W miejscowości Warka grad w krótkim czasie padał dwukrotnie. W miejscowości Dębnowola obok Warki opady gradu były trzykrotne. W miejscowości Podgórzyce i Konary również doszło do opadów gradu, choć niewielkich.

Sadownicy informują, że grad nawiedził również gminę Tarczyn, Biała Rawska i Mogielnica. 

Istnieje duże prawdopodobieństwo że grad mógł uszkodzić sady gruszowe. Pełni obaw są teraz plantatorzy truskawek. W najbliższych dniach dojdzie do oceny ewentualnych uszkodzeń na plantacjach.

{Aktualizacja}

Z pierwszych doniesień jakie otrzymaliśmy od sadownika z Dębnowoli, gm. Warka  na ten moment nie widocznych uszkodzeń w sadach w tym rejonie.

- Nie widać żeby jabłka były poprzecinane, liście tez wyglądają dobrze. Z czasem jak urosną może okazać się ze będą poobijane ale na ten moment wygląda to dobrze - napisał sadownik.

fot. sad w Dębnowoli po gradobiciu

Uszkodzenia są widoczne w sadach w okolicach Błędowa i Białej Rawskiej. Miejscami również w okolicach Warki. 

Kolejne opady gradu wystąpił jeszcze dziś, ok. godziny 8:30 w miejscowości Piaseczno obok Warki. Jak informują Łowcy Burz na swoim profilu facebookowym w dniu dzisiejszym również na Mazowszu możemy spodziewać się burz i opadów gradu do 2 cm. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

OWOCE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI