Zatrzymano rosyjską ciężarówkę przewożącą jabłka

Autor: witd.lublin.pl 09 kwietnia 2022 09:32

Zatrzymano rosyjską ciężarówkę przewożącą jabłka Ujawnienie nielegalnego wyłącznika tachografu to wynik kontroli rosyjskiej ciężarówki wiozącej jabłka z Polski do Kazachstanu. / fot. witd.lublin.pl

Ujawnienie nielegalnego wyłącznika tachografu to wynik kontroli rosyjskiej ciężarówki wiozącej jabłka z Polski do Kazachstanu.

W niedzielę 3 kwietnia 2022 r., w okolicach Koroszczyna na drodze krajowej nr 68, lubelscy inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą chłodnią, którym przewoźnik rosyjski transportował 24 ton świeżych jabłek z Polski do Kazachstanu.

Wyłącznik tachografu 

W trakcie czynności kontrolnych stwierdzono, że do tachografu podłączone zostało niedozwolone urządzenie służące do fałszowania czasu pracy kierowcy (wyłącznik tachografu). Powyższa przeróbka pozwalała na dowolne wyłączanie tachografu tak, że pomimo ruchu pojazdu tachograf rejestrował okres odpoczynku.

Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Na poczet grożącej przewoźnikowi kary pieniężnej zostanie pobrane 10.000 złotych kaucji, a dodatkowo musi pokryć koszty związane z wymianą tachografu.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI