Zakup węgla on-line. Uwaga na oszustów!

Autor: PAP 30 sierpnia 2022 15:02

Zakup węgla on-line. Uwaga na oszustów! Uwaga na węglowych oszustów/ fot. shutterstock

Policja apeluje o rozwagę podczas zakupów węgla poprzez internetowe sklepy oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Ofiarą oszustów oferujących fikcyjny węgiel padło małżeństwo z Nowego Targu, które straciło 3 tys. zł – poinformowała we wtorek rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz.

"Uważajmy na tzw. super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy numery telefonów, a sklepy w ewidencji działalności gospodarczej oraz KRS czy w innych rejestrach porównując zawarte tam dane z ich danymi na stronach internetowych" - apeluje policja.

Węglowi oszuści

Małżeństwo z powiatu nowotarskiego w sklepie internetowym w lipcu znalazło ofertę sprzedaży ekogroszku w bardzo korzystnej cenie. Po kontakcie telefonicznym dalej postępowali zgodnie z wskazówkami oszusta. Zalogowali się na stronie sklepu internetowego, kupili dwie tony ekogroszku i przelali blisko trzy tys. zł. na wskazane tam konto bankowe. Po zakupie otrzymali wiadomość potwierdzającą złożenia zamówienia i zdjęcie faktury. Zgodnie z umową dostawca miał 30 dni na dostarczenie zakupionego opału. Po upływie 30-dniowej gwarancji dostawy małżeństwo nie otrzymało opału, a kontakt z dostawcą się urwał.

"Kiedy po raz kolejny dostawca nie odbierał telefonu, oszukani sprawdzili w sieci jego numer. Okazało się, że miał bardzo negatywne komentarze. Były również ostrzeżenia, aby uważać na osobę posługującą się tym numerem, bo to najprawdopodobniej oszust. Wtedy małżeństwo zorientowało się, że zostało oszukane" - relacjonowała podkom. Garbacz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI