Zakaz importu produktów drzewnych z Białorusi

Autor: www.sadyogrody.pl 07 marca 2022 13:31

Zakaz importu produktów drzewnych z Białorusi Sankcjami są objęte zarówno przesyłki zakazanych towarów pochodzące z Białorusi, jak i przesyłki wprowadzane z terytorium tego kraju / fot. piorin.gov.pl

W związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy, Rada Unii Europejskiej wydała Rozporządzenie RADY (UE) 2022/355 z dnia 2 marca 2022 r., które nakłada na Białoruś sankcje, obejmujące m.in. zakaz importu z tego kraju produktów drewnianych opatrzonych kodem celnym 44.

Zakaz obowiązuje od dnia 3 marca 2022 r.

Zakaz importu z Białorusi 

Sankcjami są objęte zarówno przesyłki zakazanych towarów pochodzące z Białorusi, jak i przesyłki wprowadzane z terytorium tego kraju (tj. reeksportowanych lub przewożonych tranzytem). Do dnia 4 czerwca 2022 r. zakazem nie są objęte towary przewożone na podstawie umów zawartych przed dniem 2 marca 2022 r. lub umów dodatkowych niezbędnych do wykonania takich umów.

Zakaz importu nie dotyczy towarów nie objętych sankcjami, przewożonych z towarzyszeniem drewnianych materiałów opakowaniowych, opatrzonych kodem celnym 44. Pełny wykaz produktów z zakazem importu, wśród których znajdują się również nawozy zawierające potas, znajduje się w załącznikach do Rozporządzenia Rady (WE) 765/2006 dotyczącego środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI