×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Z jakich krajów Polacy sprowadzają sprzęt rolniczy? (raport)

Autor: www.sadyogrody.pl/ informacja prasowa 23 marca 2021 15:30

Z jakich krajów Polacy sprowadzają sprzęt rolniczy? (raport) Niemcy, Francja i Holandia to główne kraje, z których Polacy sprowadzają sprzęt rolniczy/ fot. shutterstock

Niemcy, Francja i Holandia to główne kraje, z których Polacy sprowadzają sprzęt rolniczy. W 2020 sprowadzenie sprzętu z zagranicy kosztowało średnio 1 365 zł. Równie popularny transport krajowy kosztował średnio 864 zł.

Transport maszyn rolniczych to jedna z bardziej wymagających specjalizacji w branży transportowej. Raport Clicktrans pokazuje, że w 2020 użytkownicy serwisu zlecali przede wszystkim transport ciągników. Przewożono także m.in. kombajny, siewniki, przyczepy czy pługi.

Popularnie kierunki transportu maszyn rolniczych

W 2020 niemal co druga maszyna rolnicza była sprowadzona do Polski z Niemiec (47,5%). Na drugim miejscu uplasowała się Francja, jednak jej udział wyniósł jedynie 15,5%. Ostatnie miejsce na podium zajęła Holandia (5,8%).

W przypadku transportu krajowego Polacy najczęściej zlecali transport z województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego. Maszyny były najczęściej transportowane do województw: mazowieckiego, lubelskiego i małopolskiego.

Ile kosztuje transport maszyny rolniczej?

Transport maszyny rolniczej na terenie Polski kosztował średnio 864 zł w 2020. Transport z zagranicy do Polski wyniósł średnio 1 365 zł. Za to przewóz z Polski za granicę kosztował 1 516 zł.

Średnia cena na najpopularniejszej międzynarodowej trasie z Niemiec do Polski wyniosła 1 222 zł.

„Raport Maszyny Rolnicze 2020” to pierwsza edycja raportu na temat transportu sprzętów rolniczych. Raport został opracowany na podstawie 16 756 zleceń użytkowników serwisu Clicktrans.pl dotyczących transportu maszyn rolniczych w latach 2011-2020. 

Maszyny rolnicze - sprawdź oferty na gieldarolna.pl!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI