Wzrost cen paliw na stacjach. Droższa ropa i benzyna

Autor: PAP 28 kwietnia 2022 08:45

Wzrost cen paliw na stacjach. Droższa ropa i benzyna Od połowy kwietnia średnia ogólnopolska ropy dynamicznie rośnie i od tego czasu poszła w górę już o 22 gr. / fot. shutterstock

Przed majówką rosną ceny paliw. Cena oleju napędowego wzrosła o 8 gr do 7,21 zł/l, o 3 gr. wzrosły koszty tankowania Pb95 , o 2 gr potaniał natomiast LPG - poinformował w środę e-petrol.pl

Portal e-petrol.pl poinformował w środę, że na kilka dni przed majówką, z wyjątkiem autogazu, ceny wszystkich paliw ponownie wzrosły.

Wyższe ceny oleju napędowego 

"Kolejny raz najbardziej podrożał olej napędowy. Od połowy kwietnia średnia ogólnopolska cena tego paliwa dynamicznie rośnie i od tego czasu poszła w górę już o 22 gr. Aktualnie za litr diesla płaci się 7,21 zł - tj. o 8 gr. więcej w porównaniu do poprzedniego notowania" - zwrócił uwagę e-petrol.pl.

Dodano, że o 3 gr. na litrze wzrosły również koszty tankowania benzyny Pb95, oferowanej w sprzedaży detalicznej po 6,49 zł. Nieznacznie - o 2 grosze - potaniało natomiast LPG, za którego litr płaci się 3,62 zł - wyliczył e-petrol.pl.

Gdzie najniższe ceny paliw? 

Z najnowszego raportu e-petrol.pl, dotyczącego sytuacji na stacjach, wynika że najniższe ceny benzyny 95-oktanowej obowiązują w województwie śląskim i wielkopolskim, gdzie jej litr kosztuje 6,45 zł. Pb95 jest natomiast najdroższa na Podlasiu, na którym za tę samą jej ilość płaci się 6,53 zł. Olej napędowy z ceną 7,17 zł/l jest najtańszy w województwie łódzkim, a najdroższy w Małopolsce, w której kosztuje średnio 7,26 zł. Najmniej za zakup LPG płaci się na Lubelszczyźnie - 3,49 zł/l, a najwięcej na Mazowszu - 3,73 zł/l.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI