Włoska firma wprowadza całkowicie biodegradowalne opakowania na sałatki

Autor: www.fruitnet.com 17 września 2020 14:49

Włoska firma wprowadza całkowicie biodegradowalne opakowania na sałatki Materiał używany w opakowaniach jest przeznaczony do degradacji/ fot.shutterstock.com

Jak donosi portal fruitnet.com, europejski sprzedawca sałatek, włoska grupa La Linea Verde, poczynił duży krok naprzód w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska, wprowadzając na rynek Un Sacco Green (A Green Bag), nową gamę sałatek pakowanych w całkowicie biodegradowalny materiał.

Włoska grupa La Linea Verde stworzyła nową gamę sałatek pakowanych  w worki, stworzone z całkowicie biodegradowalnego tworzywa sztucznego. Materiał używany w opakowaniach jest przeznaczony do biodegradacji i staje się kompostem lub nawozem - co zostało potwierdzone na rynku europejskim przez jednostkę certyfikującą TUV Austria - podaje portal fruitnet.com .

Gama Un Sacco Green obejmuje łącznie pięć różnych linii produktów - Gaia, Valeriana, Misticanza, Rucola i Lattughino. Według firmy lekko mleczny wygląd używanego bioplastiku będzie wyróżniał się na półkach supermarketów, czemu towarzyszą jasne, przyciągające wzrok komunikaty dotyczące ochrony środowiska.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI