WIR: Aplikacja suszowa ma działać od przyszłego tygodnia

Autor: www.sadyogrody.pl 23 lipca 2021 12:38

WIR: Aplikacja suszowa ma działać od przyszłego tygodnia Aplikacja suszowa będzie działać prawdopodobnie od przyszłego tygodnia/ fot. shutterstock

Aplikacja suszowa będzie działać prawdopodobnie od przyszłego tygodnia - poinformowała Wielkopolska Izba Rolnicza.

W związku z napływającymi niepokojącymi informacjami od rolników dotyczącymi niedziałania tzw. aplikacji suszowej, przedstawiciele WIR zadzwonili do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z zapytaniem co się dzieję i kiedy aplikacja będzie działać.

Z informacji jakie uzyskano wynika, że wspomniana aplikacja będzie działać najprawdopodobniej od przyszłego tygodnia.

- Obecnie są usuwane przez informatyków błędy– chodzi o to żeby algorytmy aplikacji działy bezbłędnie. Mamy nadzieję, że wszystkie błędy zostaną naprawione a program będzie bezbłędnie zaciągał wszystkie dane potrzebne do oszacowania strat suszowych– informuje przedstawiciel resortu rolnictwa.

Na pytanie co odpowiadać rolnikom WIR otrzymała odpowiedź, żeby rolnicy kosili, a straty poniesione przez suszę rolniczą skrupulatnie notować, by móc je wprowadzić kiedy aplikacja będzie już działać.

Należy podkreślić, że wnioski w aplikacji suszowej można składać do 15 października, więc można kontynuować zbiory, pamiętając o zanotowaniu strat poszczególnych upraw – zgodnie z areałem podanym we wniosku o płatności obszarowe.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI