W Abu Zabi powstanie największa na świecie uprawa owoców i warzyw pod dachem

Autor: www.fruchtportal.de/groberichtenbuitenland.nl 01 października 2020 14:30

W Abu Zabi powstanie największa na świecie uprawa owoców i warzyw pod dachem Spółka pod nazwą GreenFactory Emirates stworzy największą na świecie hodowlę owoców i warzyw na pustyni w Abu Zabi/ fot.shutterstock.com

W wyniku wspólnego przedsięwzięcia firmy GrowGroup IFS z Barendrecht w Holandii i RainMakers Capital Investment LLC z Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) zbudują największą na świecie hodowlę owoców i warzyw na pustyni w Abu Zabi. 

Spółka pod nazwą GreenFactory Emirates będzie produkować 10 000 ton świeżych produktów rocznie na pustyni o powierzchni 17,5 ha i powierzchni uprawnej 160 000 metrów kwadratowych.

GreenFactory Emirates opracowuje innowacyjny rodzaj gospodarstwa rolnego z najbardziej zaawansowanym systemem uprawy roślin pod dachem na świecie. Innowacyjne rozwiązania mają przezwyciężyć normalne ograniczenia wzrostu roślin wynikające z ekstremalnego klimatu w regionach takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie.

W  budowę nowoczesnej farmy zostaną włączone liczne wiodące firmy agrotechniczne. Spółka planuje również budowę tego typu farm owocowo-warzywnych w innych regionach świata, w których panujące ekstremalne klimaty stanowią wyzwanie dla normalnej uprawy.

Całkowity koszt projektu ma osiągnąć wartość 650 mln AED (150 mln EUR).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI