UPL i Pixofarm nawiązują partnerstwo w zakresie technologii cyfrowych dla sadowników

Autor: www.sadyogrody.pl 06 lipca 2021 15:39

UPL i Pixofarm nawiązują partnerstwo w zakresie technologii cyfrowych dla sadowników Firma UPL podjęła współpracę z Pixofarm w zakresie popularyzacji aplikacji na smartfony/ fot. materiały prasowe

UPL Ltd., globalny dostawca zrównoważonych produktów i rozwiązań dla rolnictwa, ogłosił, że podjął współpracę z austriacką firmą Pixofarm GmbH w celu wprowadzenia innowacyjnych technologii cyfrowych dla producentów jabłek.

  • Firma UPL podjęła współpracę z Pixofarm w zakresie popularyzacji aplikacji na smartfony, która pomoże producentom jabłek zoptymalizować ich działalność i usprawnić zarządzanie sadami
  • Komercjalizacja Pixofarm będzie wspierana przez sieć marketingową UPL, która obecnie działa w ponad 130 krajach

Pixofarm opracował cyfrowe rozwiązanie, które pozwala na wykonanie pomiaru wielkości i liczby owoców, rozkładu klas i prognozowanie plonów. Dzięki tym danym producenci owoców mogą zoptymalizować produkcję oraz efektywnie planować i usprawniać swoje działania operacyjne, takie jak logistyka, pakowanie, magazynowanie, sprzedaż i marketing.

UPL wierzy, że poprzez dostęp do odpowiednich danych na temat stanu upraw, sadownikom uda się obniżyć koszty i zoptymalizować pracę. UPL wesprze rozwój Pixofarm, zwiększając dostęp do aplikacji w całej Europie, jednocześnie oferując dodatkowy kapitał na rozwój tego narzędzia. Komercjalizacja Pixofarm będzie wspierana przez sieć marketingową UPL, która obecnie działa w ponad 130 krajach.

- W ramach naszego celu OpenAg nieustannie staramy się nawiązywać kontakt z młodymi firmami, które opracowują nowe sposoby pomagania rolnikom w osiąganiu lepszych wyników, które byłyby jednocześnie korzystne dla konsumentów i środowiska. Jesteśmy podekscytowani współpracą z jednym z najbardziej obiecujących startupów z sektora rolniczego. Pixofarm, wyposaża sadowników w potężne narzędzie, które pomoże uzyskać wysokiej jakości dane w czasie rzeczywistym na temat ich sadów, wspierając tym samym zrównoważony rozwój na poziomie gospodarstwa - powiedział Jai Shroff, Global CEO UPL.

- Partnerstwo z UPL, jednym z wiodących światowych dostawców produktów i rozwiązań dla rolnictwa zrównoważonego, jest silnym wsparciem dla naszej unikalnej technologii. Ta współpraca da nam nieograniczone możliwości dostarczania wartościowego narzędzia dla producentów owoców, komercjalizacji naszego rozwiązania, a w efekcie wpływu na rozwój zrównoważonej produkcji owoców. Nadal rozwijamy się na całym świecie i nie możemy się doczekać tej współpracy - powiedział Farid Edrisian, dyrektor generalny Pixofarm Gmbh.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI