UOKiK podpowiada czym kierować się przy zakupie nowych opon

$data.author.description Autor: farmer.pl 05 listopada 2021 14:50

UOKiK podpowiada czym kierować się przy zakupie nowych opon UOKiK podpowiada na co zwrócić uwagę przy zakupie nowych opon/ fot. shutterstock

Czy zakupywane opony samochodowe są dostosowane do trudnych warunków jazdy? Czy zagwarantują odpowiednią przyczepność na lodzie? Kupując nowe opony te właśnie informacje znajdziesz na nowych etykietach informacyjnych, które zostały wprowadzone w maju 2021 roku.

Każdy kierowca staje przed koniecznością zakupu opon do swojego samochodu. Zwłaszcza przed zimą szukamy odpowiedniego i bezpiecznego ogumienia, dostosowanego do warunków atmosferycznych.

Warto zatem wiedzieć, o czym mówią nam informacje umieszczone na etykietach, które znajdziemy bezpośrednio na oponach lub w ich okolicy np. na stojaku. Jeśli zaś produkt kupujemy przez Internet – również powinniśmy mieć możliwość zajrzeć do dokładniejszych danych na jego temat.

Jak oznakowane są opony?

W efekcie unijnego rozporządzenia od 1 maja 2021 r. zmieniło się oznakowanie opon. Oznacza to, że od tego momentu produkty wprowadzane na rynek powinny posiadać nowe etykiety. Nowością jest zmniejszenie liczby klas do pięciu (od A do E).

Czytaj więcej w serwisie farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI