×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Torebki ze skórek jabłek. Innowacyjny pomysł na przetwarzanie owoców

Autor: mansworldindia.com 04 października 2022 12:57

Torebki ze skórek jabłek. Innowacyjny pomysł na przetwarzanie owoców fot. Sarjaa

Indyjska firma przedstawiła torby wykonane ze skórki jabłek i innych skór na bazie owoców. Innowacyjny pomysł jest nowym sposobem na przetwarzanie skór z owoców.

Założona przez Anjanę Arjun firma Sarjaa Designs Private Ltd ma na celu tworzenie funkcjonalnych, stylowych, luksusowych torebek, wykonanych ze skóry roślinnej i owocowej. 

Torebki ze skór owoców

- Nie wierzymy w marnowanie żywności – w rzeczywistości, tworząc nasze torebki, przetwarzamy odpady z przemysłu wyciskania owoców, aby zmniejszyć zanieczyszczenie - czytamy na stronie producenta niezwykłych torebek.

Firma powstała po tym, jak młody projektant dostrzegł lukę na rynku wysokiej jakości torebek premium wykonanych z materiałów pochodzących z etycznych źródeł. Jest to również część jej filozofii przyjęcia długoterminowego zrównoważonego stylu życia.

Każda torebka jest dziełem sztuki, wykonanym ręcznie przy użyciu skór owocowych, takich jak skóra jabłek – pierwsza w Indiach – skóra ananasowa i kaktusowa, jedwabie i bawełna pozyskiwane etycznie, aluminium nadające się do recyklingu oraz nadruki zaprojektowane przez lokalnych artystów, które są używane w podszewka toreb. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI