Tekturowe łubianki na truskawki zdominują tegoroczny sezon ?

Autor: www.sadyogrody.pl 11 maja 2022 08:30

Tekturowe łubianki na truskawki zdominują tegoroczny sezon ? Jakie ceny łubianek na truskawki ?/ fot.shutterstock.com

Sezon truskawkowy rusza a wraz z nim rośnie zainteresowanie łubiankami na truskawki. Coraz więcej zwolenników zyskuje tekturowe opakowanie.

Polska truskawka trafia już do sprzedaży. Podaż nie jest duża ale dnia na dzień owoców przybywa. Rośnie tym samym zapotrzebowanie na opakowanie. 

Na internetowych giełdach przybywa zapytań o ceny łubianek. Aktualnie za tradycyjną, nową łubiankę drewniana plantatorzy muszą zapłacić od 2,20 do nawet 2,50 zł.

 Zobacz: Jakie stawki za zbiór truskawek w tym sezonie?

Rośnie zainteresowanie tekturowymi łubiankami na truskawki

Coraz większe uznanie w oczach plantatorów zyskuje tekturowe opakowanie. Pomimo tego, że w większości tekturowe łubianki uznawane są za słabe i szybko niszczejące to początek tego sezonu pokazuje, że plantatorzy w bardzo dużym stopniu decydują się na jej zakup. 

Jeden z producentów takiego opakowania mówi nam, że szczerze nie spodziewałem tak dużego zainteresowania zakupem łubianki tekturowej jakie jest obecnie. Rok temu rozpoczął produkcję takiego opakowania, i co się okazało było to strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Jego ubiegłoroczni klienci wrócili po tekturowe opakowanie także w tym sezonie. A tegoroczne zainteresowanie już ocenia jako duże.

Przeczytaj: Truskawki 2022: Import psuje handel polskim plantatorom

Być może w tym sezonie argumentem przemawiającym za zakupem łubianki z tektury jest jej cena. Średnio od około 0,30 groszy netto za 0,5kg do 0,75 gr/netto za łubiankę 2 kg. 

Ilu zwolenników, tylu też przeciwników. Niektórzy plantatorzy radzą pozostać przy łubiankach drewnianych. Ich zdaniem tektura to pomyłka, ponieważ w krótkim czasie są one mokre od wilgoci.

Chcesz rozwinąć swoje gospodarstwo? Sprawdź jak to zrobić!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI