Polska truskawka trafia już do sprzedaży. Podaż nie jest duża ale dnia na dzień owoców przybywa. Rośnie tym samym zapotrzebowanie na opakowanie. 

Na internetowych giełdach przybywa zapytań o ceny łubianek. Aktualnie za tradycyjną, nową łubiankę drewniana plantatorzy muszą zapłacić od 2,20 do nawet 2,50 zł.

 Zobacz: Jakie stawki za zbiór truskawek w tym sezonie?

Rośnie zainteresowanie tekturowymi łubiankami na truskawki

Coraz większe uznanie w oczach plantatorów zyskuje tekturowe opakowanie. Pomimo tego, że w większości tekturowe łubianki uznawane są za słabe i szybko niszczejące to początek tego sezonu pokazuje, że plantatorzy w bardzo dużym stopniu decydują się na jej zakup. 

Jeden z producentów takiego opakowania mówi nam, że szczerze nie spodziewałem tak dużego zainteresowania zakupem łubianki tekturowej jakie jest obecnie. Rok temu rozpoczął produkcję takiego opakowania, i co się okazało było to strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Jego ubiegłoroczni klienci wrócili po tekturowe opakowanie także w tym sezonie. A tegoroczne zainteresowanie już ocenia jako duże.

Przeczytaj: Truskawki 2022: Import psuje handel polskim plantatorom

Być może w tym sezonie argumentem przemawiającym za zakupem łubianki z tektury jest jej cena. Średnio od około 0,30 groszy netto za 0,5kg do 0,75 gr/netto za łubiankę 2 kg. 

Ilu zwolenników, tylu też przeciwników. Niektórzy plantatorzy radzą pozostać przy łubiankach drewnianych. Ich zdaniem tektura to pomyłka, ponieważ w krótkim czasie są one mokre od wilgoci.

Chcesz rozwinąć swoje gospodarstwo? Sprawdź jak to zrobić!