Szwajcaria: Stworzono innowacyjne i ekologiczne opakowania na ziemniaki

Autor: www.fruchtportal.de 15 września 2020 12:46

Szwajcaria: Stworzono innowacyjne i ekologiczne opakowania na ziemniaki Stworzono opakowania na ziemniaki przyjazne dla środowiska/ fot.shutterstock.com

Intensywne badania prowadzone przez szwajcarską spółdzielnię rolniczą  Fenaco Landesprodukte pomogły stworzyć opakowania na ziemniaki przyjazne dla środowiska. Tworzone są całkowicie bez plastiku i można je wyrzucić jako makulaturę.

Szacuje się, że w Szwajcarii co roku około 110 000 ton folii polietylenowych pochodzących z przemysłu, handlu i rolnictwa jest produkowanych jako odpady. Odpowiada to około 14% całkowitej rocznej ilości odpadów z tworzyw sztucznych w Szwajcarii.

Obecnie ziemniaki sprzedawane są w marketach głównie w workach polietylenowych. Fenaco Landesprodukte bada innowacyjne rozwiązania opakowaniowe i obecnie dostarcza swoje ziemniaki do handlu detalicznego w papierowych torebkach ze zintegrowaną siatką celulozową. Duża zaletą nowych opakowań jest to, że można je utylizować jako makulaturę. 

- Głównym wyzwaniem w rozwoju był klej użyty do sklejenia torby - wyjaśnia Raphael Müller, dyrektor generalny ds. Produktów świeżych ziemniaków / warzyw w magazynach. Ponieważ musi to być wykonane w taki sposób, aby nadawało się do recyklingu papieru.

Jeśli chodzi o zrównoważoną i innowacyjną strategię pakowania, fenaco Landesprodukte pracuje nad kolejnymi zmianami. W pozostałej części asortymentu poszukiwane są bardziej ekologiczne rozwiązania opakowaniowe.

Fenaco jest przedsiębiorstwem zorganizowanym jako spółdzielnia. Powstał w 1993 roku z połączenia sześciu spółdzielni rolniczych o ponad stuletniej tradycji. Przyjmuje i sprzedaje produkty rolne, takie jak ziemniaki, warzywa, owoce, jagody i winogrona, zboża czy nasiona oleiste. Sprzedaje je do szwajcarskiego handlu detalicznego, sieci restauracji, branży hotelarskiej i gastronomicznej, szpitali i domów opieki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI