Świętokrzyskie: grupa Złoty Sad buduje chłodnie na 3,7 tys. ton jabłek

Autor: Radio Kielce 08 marca 2021 10:39

Świętokrzyskie: grupa Złoty Sad buduje chłodnie na 3,7 tys. ton jabłek Złoty Sad buduje chłodnie na 3,7 tys. jabłek; fot. shutterstock.com

Grupa Producentów Złoty Sad w Samborcu, w powiecie sandomierskim, rusza z inwestycja, w ramach której powstanie przechowalnia owoców na 3,7 tys. ton jabłek, z nowoczesnymi chłodniami i kontrolowaną atmosferą. W obiekcie powstanie 18 komór, a każda z nich zmieści ponad 200 ton owoców.

- Kto nie inwestuje, nie rozwija się - mówi Witold Stefaniak, prezes "Złotego Sadu" w rozmowie z "Radio Kielce". - Dzięki nowej przechowalni będziemy mieć lepszą pozycję na rynku. Będziemy pewni jakości towaru, a w latach urodzaju pomieścimy wszystkie plony od naszych członków. Wcześniej bywały z tym problemy - powiedział Witold Stefaniak.

Połowa pieniędzy na realizację inwestycji pochodzi z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, 25 proc. to udział własny producentów, a pozostałą część zapewni kredyt, który grupa zaciągnęła na kilka lat. Całość będzie kosztowała prawie 12 mln zł.

Więcej na "Radio Kielce".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI