Specjalna taryfa na energię dla rolników?

$data.author.description Autor: farmer.pl 20 września 2021 16:10

Specjalna taryfa na energię dla rolników? Będzie specjalna taryfa na energię dla rolników?/ fot. pixabay

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu zapowiedziano stworzenie specjalnej taryfy dla rolników, co ma poprawić sytuację związaną z rosnącymi opłatami za energię elektryczną.

Rolnik, który pobiera co miesiąc świadczenie emerytalne w wysokości 1 tys. zł, zyska niespełna 60 zł po przyjęciu zmian ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i innych ustaw, nad czym pracuje teraz Sejm.

Wyliczył to poseł Krzysztof Paszyk w sejmowej debacie w piątek.

- To nie poprawi bytu tych uciemiężonych emerytów, którzy dzisiaj mierzą się z szalejącymi cenami, z rosnącą inflacją. Podstawowe produkty, podstawowe potrzeby dzisiaj bardzo mocno podrożały, a więc dzięki temu projektowi los emerytów w żaden istotny sposób się nie zmienia – wskazał poseł i zapowiedział przedstawienie zmian do ustawy.

Z rezerwą do zapowiadanych prób poprawienia dochodowości ustosunkowywali się też inni posłowie.

Większy zwrot akcyzy niewiele zmieni?

Przedstawiane przez nich koncepcje po wprowadzeniu w życie mogłyby doprowadzić również do poprawy sytuacji rolników, jak ta propozycja, dotycząca akcyzy i opłat w cenie paliwa, zgłoszona podczas piątkowej debaty nad projektem ustawy o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej:

- Chodzi o redukcję podatku VAT i akcyzy oraz opłaty emisyjnej i paliwowej – mówił poseł Michał Urbaniak, Konfederacja, i twierdził, że Konfederacja w swoim programie „Polska na nowo” zawarła konkretne propozycje i koncepcje rozwiązania tego problemu. - Zmiany te mogłyby obniżyć cenę paliwa z prawie 6 zł, które dzisiaj płacimy, do mniej więcej 4 zł, do czego w przyszłości zachęcamy.

Więcej w serwisie farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI