Eksperci portalu zwrócili uwagę, że wyraźna przecena notowań ropy oraz paliw w cennikach krajowych producentów, jakie obserwowaliśmy od końca marca, spowodowała, że w pierwszym tygodniu kwietnia litr benzyny Pb95 i diesla kosztuje odpowiednio o 15 i 37 groszy mniej niż na koniec marca.

Średnie ceny paliw 

"Aktualnie ich średnie ogólnopolskie ceny wynoszą 6,52 oraz 7,29 zł/l. O 6 groszy tańszy niż przed paroma dniami jest również autogaz, który w zeszłym tygodniu ustanowił swój historyczny rekord cenowy. Dziś litr tego paliwa jest oferowany średnio po 3,73 zł" - poinformowali analitycy e-petrol.pl.

Z najnowszego badania stacji zrealizowanego przez e-petrol.pl wynika, że w najniższych cenach benzynę 95-oktanową tankują kierowcy na Pomorzu i w województwie świętokrzyskim, gdzie za jej litr płaci się 6,49 zł. Olej napędowy jest najtańszy na Opolszczyźnie, gdzie ta sama ilość diesla kosztuje przeciętnie 7,17 zł. Za LPG najmniej płaci się w województwie świętokrzyskim - 3,67 zł.

Najwyższe ceny benzyny Pb95 portal zarejestrował w rejonie województwa zachodniopomorskiego, gdzie jej litr kosztuje przeciętnie 6,57 zł. Na Lubelszczyźnie ze średnią ceną 7,41 zł/l najdroższy jest diesel, a za LPG najwięcej płaci się na Pomorzu - 3,77 zł/l.