×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Spadki cen paliw w hurcie przeniosły się na segment detaliczny

Autor: PAP 26 października 2022 16:18

Spadki cen paliw w hurcie przeniosły się na segment detaliczny Spadki cen paliw w sprzedaży hurtowej przeniosły się na segment detaliczny/ fot. shutterstock

Spadki cen paliw w sprzedaży hurtowej przeniosły się na segment detaliczny. Największa przecena dotyczy średniej, ogólnopolskiej ceny benzyny 95-oktanowej, która potaniała o 11 gr, do 6,84 zł za litr - poinformował w środę e-petrol.pl.

Analitycy serwisu zwrócili uwagę, że w ostatnim tygodniu października na stacje dotarły nieznaczne obniżki.

Ceny paliwa - koniec października 2022

"Z najnowszego badania wynika, że spadki cen paliw, jakie obserwowaliśmy ostatnio w sprzedaży hurtowej, przeniosły się też na segment detaliczny. Największa przecena dotyczy średniej, ogólnopolskiej ceny benzyny 95-oktanowej, która potaniała o 11 groszy i dziś za jej litr płaci się 6,84 zł" - poinformowali eksperci e-petrol.pl.

Dodali, że o 3 gr mniej niż przed tygodniem kosztuje również olej napędowy, oferowany na stacjach przeciętnie po 8,06 zł/l. O 2 gr potaniało też LPG - dziś koszt zakupu litra tego paliwa wynosi 3,05 zł.

"Na paliwowej mapie Polski wyróżniają się aktualnie województwa: łódzkie, świętokrzyskie i pomorskie, gdzie najmniej kosztuje tankowanie benzyny Pb95 - 6,81 zł/l. W Wielkopolsce z ceną 8,02 zł/l najtańszy jest olej napędowy. Autogaz jest najbardziej atrakcyjny cenowo we wspomnianym województwie łódzkim - za jego litr płaci się tam 2,91 zł" - odnotowano.

Analitycy zwrócili uwagę, że benzyna Pb95 jest obecnie najdroższa na Kujawach i Pomorzu, Podkarpaciu i w Małopolsce. Za litr tego paliwa płaci się w tych województwach średnio 6,88 zł.

"Olej napędowy kosztuje najwięcej również na Kujawach i Pomorzu oraz na Podlasiu - 8,08 zł/l. Za tankowanie autogazu najwięcej płaci się nadal na Dolnym Śląsku - 3,23 zł/l" - wskazali eksperci. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

LOGISTYKA I OPAKOWANIA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI