"W drugiej połowie listopada tankowanie jest tańsze niż przed tygodniem, a największa, 5-groszowa przecena dotyczy oleju napędowego" - poinformowali w środę analitycy portalu e-petrol.pl.

Wyjaśnili, że taniejąca ostatnio ropa naftowa, spadające ceny paliw w sprzedaży hurtowej oraz umocnienie złotówki wobec dolara amerykańskiego spowodowały, że obniżki dotarły również na stacje.

Zobacz: Kryzys na rynku diesla. Ceny przekroczą 9 zł/l?

"Dziś za litr oleju napędowego kierowcy płacą średnio 7,79 zł. O 3 grosze niż tydzień temu są również tańsze benzyna Pb95 i autogaz, oferowane w sprzedaży detalicznej po 6,59 i 2,99 zł/l" - podał e-petrol.pl.

Gdzie najtaniej zatankujemy? 

Według danych portalu aktualnie w najniższych cenach benzynę 95-oktanową tankuje się w województwach śląskim i świętokrzyskim, w których za jej litr płaci się średnio 6,50 zł/l. Olej napędowy z ceną 7,70 zł/l jest najtańszy na Warmii i Mazurach, a LPG we wspomnianym województwie świętokrzyskim, gdzie kosztuje przeciętnie 2,79 zł/l.

"Obecnie 95-tka i diesel są najdroższe na Podkarpaciu, na którym płaci się za nie 6,66 i 7,83 zł/l. Autogaz z ceną 3,15 zł/l w dalszym ciągu jest najdroższy na Dolnym Śląsku" - wskazali analitycy e-petrol.pl.